Вулиця Гаршина-

Одна з найстаріших вулиць нашого міста. Вона невеличка,але в неї багата історія . Ця вулиця починається біля річки і закінчується ринком. Раніше її називали Богучарською-через торгові зв’язки нашого міста з колись східною окраїною України повітовим містом Богучари, куди йшли цілі обози з хлібом. До наших днів збереглася напівзабута дорога,яка починається відгалуженням від автотраси Новопсков-Старобільськ біля села Писарівка і полями прямує аж до міста Щастя. Колись це була найкоротша транспортна артерія міста і носила назву Гетьманський або Богучарський шлях.

вулиця Гаршина Старобільськ

Саме на цю вулицю, в свій маєток повернувся,пішовши у відставку,відомий офіцер-артилерист,герой російсько-турецької війни,генерал Стоянов. Наше місто він дуже любив і багато для нього зробив. Його зусиллями і коштом було збудовано притулок для колишніх воїнів-інвалідів(тепер будівля учбово-виробничого комбінату). Згодом сюди перевели притулок для дівчаток віком від 5 до 14 років, який був при жіночому монастирі на вулиці Кірова. Цих дітей часто водили купатися на Айдар та чистити цеглу зруйнованого Покровського собору, що був у центрі міста.

В 20 роки минулого століття з нього зробили спеціальний дитячий дім,в якому були круглі сироти. Їх навчали не тільки шкільної програми,а й додатково: дівчаток-шити, в'язати, вишивати, а хлопчиків-столярній справі. Столи,табурети і інше,що було потрібно дитячому будинку, вони виробляли своїми руками.

Під час війни,коли звільнили наше місто від німців, в лютому 1943 р. в будівлі розмістилася і знаходилася 6 місяців до визволення Харкова Верховна Рада України.

Ще перед війною вулицю Богучарську було перейменовано в вулицю Гаршина. Так наше місто увічнило письменника, який увійшов в історію світової літератури, як майстер психологічного оповідання. Саме у Старобільську пройшли його дитячі роки. Під час канікул в Петербурзькій гімназії та гірничому інституті Гаршин неодноразово відвідував наше місто. Під впливом життя повітового міста з’являються його перші оповідання «Подлинная история Єнского земского собрания» та задум написати цілу серію оповідань під назвою «Очерки Старобельской жизни». Одне з них «Ведмеді» з’явилося, а іншим завадила війна 1877 року. Творча спадщина В.М.Гаршина становить лише один том,але це том справді талановитого автора. Письменник прожив коротке життя, на 33-му році його не стало. Старобільчани шанують пам'ять свого відомого земляка.17 вересня 1969 року біля кінотеатру «Дружба» було відкрито пам’ятник Гаршину.

вулиця Гаршина Старобільськ

На вулиці Гаршина в 1969 році на базі колишньої промислової артілі було створено меблеву фабрику, де випускали кухонні меблі. В 90-ті роки це підприємство зовсім не працювало, але в 2002 році до Старобільську переїхала сім’я Кабаненків , які викупили контрольний пакет акцій підприємства і розпочали свою справу . Зараз меблева фабрика «АЛЕНМАКС» уже добре відома в районі.

Кiлькiсть переглядiв: 464

Коментарi