«Чорна біль пам’яті»

2013-11-21

/Files/images/2013-11-21 12.23.51.jpg

Рано чи пізно,але обов’язково кожна людина і весь народ усвідомить своє минуле. У 1933 році був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни,ні потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших.

Напередодні дня пам’яті жертв голодомору ,21 листопада в читальному залі Старобільської дитячо-юнацької бібліотеки пройшов урок історичної пам’яті «Чорна біль пам’яті» . Студенти професійного ліцею познайомились з історичними передумовами виникнення голодомору,з політикою більшовиків проти українського народу. Хоча сама українська природа заперечує голод,але у 1932-33 роках голодна смерть мала місце в багатьох районах України. Як свідчать джерела,хліб в Україні був,але його з України забирали.

Наш край не став винятком. Доказом трагічних сторінок сіл Лиману,Проїжджого,Бутового стали кадри спогадів очевидців записаних директором Старобільської ЗОШ №1 1-2 ст. Кобиляцьким Ю.І. та групою школярів. Вони не тільки розповіли про пережите й побачене,а й осмислили їх та проаналізували.

І хоча від початку голодомору минули десятки років ми не маємо права забувати народне слово правди. Бо це слово здолало смерть. Хвилиною мовчання,схиливши голови,студенти згадали всіх хто страждав і помер під час великого Голодомору. Хай ця пам’ять згуртує нас,живих,дасть силу і волю,мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Кiлькiсть переглядiв: 116

Коментарi