Відеолекторій «Диво українських храмів»

2013-10-10

/Files/images/Свято-Николаевский храм.jpg

Храм Божий- особлива будівля,побудована та посвячена Богові. Вони в різні часи відігравали велику роль.Перш за все це центри духовного життя.Там хрестили новонароджених,вінчали і реєстрували шлюби,факти смерті. Церква на селі-місце,де навчали дітей грамоті та закону Божому.

Храми увічнили талант архітекторів,художників, теслярів.

Відеолекторій «Диво українських храмів» /Files/images/2013-10-10 10.29.02.jpg

для членів клубу «Ровесник» ( студенти професійного ліцею) проведено 10 жовтня в читальному залі.Захід допоміг відкрити серце для Бога,розвити прагнення душевної досконалості,вчив остерігатись гріха,щоб не заплямувати душу.

Почали подорож з столиці-славного Києва,з найвитонченішої краси- Софіївського собору.Дізнались про історію,виникнення,місце зведення,внутрішнє убранство,найголовніші святині і цінності храму переглянувши відео «Софія Київська- крок у вічність» проект Артема Калініченка.

Потім звернули увагу на найбільшу святиню ,колиску старовини-Києво-Печерську лавру. Здійснили віртуальний тур на сайті національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (http://www.kplavra.kiev.ua/Virtualnij_tur_po_KijevoPecherskomu_zapovidniku.html ),відвідавши церкву Спаса на Берестові,один з найдавніших храмів Київської Русі-Успенський собор,Трапезну палату.

Храми,як результат праці людських рук мають свою неповторну історію.Багато з них швидко будувалися і довго служили.Так У Старобільську Миколаївська церква будувалась всього шість років і з 1862 року постійно служить./Files/images/IMG_7996.JPG

Інша доля випала на Старобільський Свято- Скорботний жіночий монастир.

Студенти слухали про виникнення,становлення ,занепад і відродження центру духовного і культурного життя нашого краю.Переглянули відео з проекту «Дива Луганщини» ,під час якого наша пам’ятка зайняла четверте місце серед дванадцяти номінантів на це звання.

По відгукам присутніх мета зустрічі була досягнута.

Кiлькiсть переглядiв: 303

Коментарi