/Files/images/85.gif

Каталоги й картотеки- гордість це бібліотеки!

Жодна людина не в змозі прочитати всі книжки, які видаються в нашій країні. Жоден бібліотекар не може запам’ятати всі книги, які зберігаються в його бібліотеці.


Ми намагаємось відкриваємо свої скарби за допомогою каталогів та картотек.


Каталоги й картотеки-
Гордість це бібліотеки.
Ви із ними подружіться-
Це в житті вам пригодиться.


Каталог - слово грецького походження , означає : перелік, список наявних в бібліотеці творів, який розкриває зміст фонду і сприяє кращому його використанню.
Один з перших на землі каталогів склав поет та вчений, голова Олександрійської бібліотеки Каллімах (310- 240 рр. до н.е.)


Алфавітний каталог -

найбільш зручний у користуванні. Всі книги подаються тут за алфавітом прізвищ авторів або назв книг ( якщо автор відсутній).


Я- алфавітний каталог,
Знаю все тут на зубок -
Які є книги в бібліотеці
І де їх місце на полиці.
Я складаюся з карток,
Які стоять в один рядок.
Найбільше я люблю порядок -
Тут алфавітний розпорядок.


В алфавітному каталозі всі книги зібрані за алфавітом, тому тематика книг тут різна: разом можуть стояти і художня книга, і підручник, і спеціальні видання. Саме за таким каталогом встановлюється , чи є в бібліотеці та книга, автор і назва якої відомі, які твори цього автора є в бібліотечному фонді.

Систематичний каталог складніший.

/Files/images/DSCF1324 - Копія.JPG

У ньому картки розставлені залежно від змісту книги - за розділами. Розділи відокремлюються каталожними роздільниками, на яких вказано назву відділу.


Роздільник -

це спеціальна картка з картону з виступом в верхній частині. Картки в каталозі розміщуються згідно з розділами ББК. Кожна галузь знання отримує цифрове позначення. Для того щоб виділити літературу про видатних людей: вчених, діячів науки та мистецтва , техніки, в каталозі створюються персональні розділові картки.

Картотека – це систематизоване зібрання карток, що містять дані довідкового чи іншого характеру. Картотека доповнює каталог, розкриває фонд ширше.


У нас представлені такі картотеки:


• Краєзнавча картотека «Знай і вивчай свій край», де зібрані відомості про літературу рідного краю
• Картотека інфраструктури міста, де представлена система самоврядування,комунальні та провідні підприємства району з адресами, телефонами , іменами та прізвищами керівників.
• Картотека нових надходжень
• Систематична картотека статей газет та журналів, яка схожа на систематичний каталог
• Тематичні картотеки ( з найактуальніших проблем сьогодення): «Український голокост»
• Для молодших школярів - тематична ілюстрована картотека , в якій картки на книги розставлені за розділами, на яких вказано назву теми.

Кiлькiсть переглядiв: 525

Коментарi