Рівні можливості для всіх читачів

Наша бібліотека намагається створити рівні можливості для усіх категорій користувачів.


Правильно підібрана книга не менш важлива , ніж уміло підібрані ліки. Діти з обмеженими можливостями, опинившись наодинці з батьками та лікарями, у них одна домінанта-їх хвороба , поступово ізолюються від суспільства.


Відкриття в бібліотеці доступу до мережі інтернет надало можливість таким дітям відкрити себе, світ, подолати труднощі.


Як правило, такі діти самі до бібліотеки не приходять. Разом з відділенням соціальної реабілітації дітей- інвалідів наша бібліотека організувала інформаційний центр «Інтерсвіт», де щоп’ятниці проводимо заняття в малих групах по 3-5 дітей.


Намагаємось, щоб кожне відвідування бібліотеки стало святом – організовуємо перегляди слайд- шоу, мультфільмів, які допомагають жити, проводимо вікторини, ігри, знайомимо з комп’ютером.

/Files/images/DSCF1137 - копия.JPG


«Тепер відвідувачі центру окрім лікувальних та фізично- оздоровчих послуг можуть отримати ще дуже багато потрібної інформації про лікувальний масаж, оздоровчу гімнастику з мережі інтернет. Адже батьки таких дітей не завжди знають ,що в мережі існують портали та сайти ,які допомагають в реабілітації дітей з обмеженими можливостями, консультують спеціалісти. Тільки завдяки программі Бібліоміст в дитячо- юнацькій бібліотеці з’явилася комп’ютерна техніка»,-задоволена завідуюча центром реабілітації Оксана Беседа .Корисні сайти для батьків,які виховують дітей з особливими потребами.


Досвід роботи Старобільської дитячо-юнацької бібліотеки з людьми з обмеженими можливостями.


Современная библиотека дает детям и молодежи возможность для развития их творчества и фантазии. Это не только книжный фонд,но и способ пообщаться и научиться друг у друга чему-то новому;демонстрировать свои достижения на выставках в библиотеке.
С 5 апреля приглашаем всех желающих насладиться авторскими работами юной художницы Юлии Будковой, ученицы ООШ №4.


/Files/images/2014-03-26 13.10.18.jpg У відділенні соціальної реабілітації дітей – інвалідів та дітей групи ризику при КУ «Старобільський територіальний центр соціального обслуговування» для дітей з обмеженими можливостями два рази на місяць проводяться групові заняття з арт – терапії.

26 березня діти вперше зібралися на заняття.

Застосування арт – терапії підвищує пізнавальну активність дітей, сприяє сенсорному та руховому розвитку, концентрує увагу, дозволяє здійснювати ефективний вплив на формування емоційної сфери, спонукає до подальшого розвитку компенсаторних властивостей збережених функціональних систем.

У відділенні використовуються такі методики арт – терапії: ізотерапія, казкотерапія, драматерапія.

Завдяки цим методикам у дітей відбувається розвиток здібностей самовираження та самопізнання, формуються почуття причетності до колективу, групової згуртованості, доброзичливі відносини.

На занятті з арт – терапії діти збираються у групи з 6 -8 чоловік і виробляють різні вироби з природного матеріалу, використовуючи у своїй роботі фарби та різні крупи.

Працівники Старобільської дитячо-юнацької бібліотеки в свою чергу влаштовують під час занять голосні читання новинок літератури .

На занятті панує радісна та доброзичлива атмосфера, діти з захопленням виконують завдання, які їм до вподоби.Старобельская детско-юношеская библиотека20 березня з бібліовізитом «Бібліотека територія без кордонів» до відділення соціальної реабілітації дітей - інвалідів завітали працівники дитячо - юнацької бібліотеки.

Бібліотекарі познайомили присутніх з переліком додаткових послуг бібліотеки .

Представили буклет «Бібліотек@ світ нових можливостей» та візитки - запрошення з адресами сайту закладу,сторінками бібліотеки в соціальних мережах .

А також познайомили з новинками літератури , які бібліотека одержала в березні, та запросили на

вечір відпочинку «Сміятися дозволяється», який відбудеться 6 квітня о 14-00 в бібліотеці.


/Files/images/SAM_0004.JPGНапередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня 2014 року, у відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів та дітей групи ризику проведено Святковий захід "ЇЇ величність жінка"

Бібліотекарі дитячо-юнацької бібліотеки розповіли запрошеним історію виникнення цього свята. Діти з задоволенням разом з студентами Старобільського факультету Луганського педагогічного університету зробили власноруч мамам та бабусям по привітальній листівці.

Для присутніх був організований солодкий стіл,де діти спілкувалися та ділилися враженнями від своїх подарункових виробів. Для розваг дітей були проведені різні конкурси, в яких вони з задоволенням приймали участь та невеличка святкова дискотека.У всі часи захищати рідну землю було справою честі та гідності мужніх людей, дійсних патріотів своєї країни, священним обов’язком кожного громадянина./Files/images/IMG_0502.JPG

День захисника Віт­чизни — це всенародне свято. Воно є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом поваги народу до них. У нього славні традиції, за ним стоїть сама історія, сповнена героїки подвигів, яскравих вчинків.

21 лютого 2014 р. у Відділенні соціальної реабілітації дітей – інвалідів та дітей групи ризику КУ «Терцентр» відбувся захід присвячений Дню захисника Вітчизни.

На початку заходу діти дізналися про історію виникнення цього свята та як його відзначають в Україні .

Дівчата та хлопці разом з працівниками відділення , бібліотекарями дитячо-юнацької бібліотеки та студентами – практикантами Старобільського факультету ЛНУ ім. Тараса Шевченка робили подарункові листівки, щоб привітати свого батька, дідуся або брата.

Бібліотекарі підготували для дітей різні конкурси, в яких діти з задоволенням брали участь. Наприкінці свята для дітей влаштували справжню дискотеку. Після цього діти мали змогу поласувати солодощами та поспілкуватися один з одним.

На святі панувала дружня та весела атмосфера – діти були в захваті./Files/images/Фото0529.jpg

З 2 жовтня 2013 року в читальному залі представлена

експрес-інформація для батьків та дітей інвалідів :
«Пільги дітям-інвалідам»,

адже не секрет,що деякі батьки не знають на які саме пільги можуть розраховувати згідно законодавства України. По цій тематиці було розроблено буклет та передано до відділення соціальної реабілітації дітей -інвалідів.Робота бібліотеки з дітьми з обмеженими можливостями


Світ повний чудес

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, 31 травня 2013 року, у відділенні соціальної реабілітації дітей-інвалідів та дітей групи ризику КУ «Терцентр» проведена святкова програма «Чарівна країна дитинства» для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

/Files/images/IMG_0150.jpg


До святкової програми увійшли різні заходи. Концертну програму підготували волонтери Старобільського факультету ЛНУ ім. Тараса Шевченка, танцювальне оформлення подарував колектив «Парадіз» районного будинку творчості дітей та юнацтва.


Працівники Старобільської дитячо-юнацької бібліотеки сумісно із волонтерами Старобільського медичного училища провели для дітей веселі ігри- квести «Світ повний чудес». На святі панувала весела ігрова атмосфера. Діти мандрували станціями: фруктова, космічна, казкова та квіткова.
По завершенню веселих квестів діти та їх батьки відвідали виставку художніх робіт Юлії Будкової.


Не обійшлося на святі без подарунків. Кожній дитині був вручений набір для виготовлення магнітів.Екскурсію бібліотекою «Твоя величність - Бібліотека!»

/Files/images/DSC_1289.JPG

1 березня екскурсію бібліотекою «Твоя величність - Бібліотека!» було проведено для дітей з обмеженими можливостями центру реабілітації дітей- інвалідів.

Діти познайомилися з відділами бібліотеки, діючими виставками творчих робіт дітей.

Відвідали інтернет- центр, де сівши вперше за комп’ютер, намагалися знайти за допомогою бібліотекаря потрібну інформацію. Переглянули мультфільм- рекламу бібліотеки.

Працівниками бібліотеки було створено та показано слайд- шоу минулого конкурсу «Майбутній захисник».

На засіданні творчої майстерні обдаровані діти виготовили дарунки- сюрпризи, які з радістю отримали діти з обмеженими можливостями."Майбутній захисник"

/Files/images/DSC_1204 - копия.JPG

22 лютого напередодні Дня захисника Вітчизни для дітей- інвалідів центру реабілітації була проведена конкурсна програма : «Майбутній захисник».

/Files/images/DSC_1201 - копия.JPG


Конкурсанти розбились на команди: «Булава» та « Польова каша» змагались в вікторині, відгадуванні загадок не простих, а старовинних, в романтичному конкурсі , конкурсі : «Незнайомець», давали відповіді в «Запитаннях на засипку».


З перевагою в один бал перемогла команда «Булава».


Всі присутні отримали призи, а хлопці ще й вітання зі святом.

Завершенням програми стало чаювання в колі друзів.

Кiлькiсть переглядiв: 1444

Коментарi