В рамках проекту Програми « Інформація органів влади для громадян в бібліотеці : пошук доступ консультація», що підтримується програмою сприяння Парламенту ll наша бібліотека в грудні року підключилася до мережі Пунктів доступу громадян до офіційної інформації. Для доступу до ресурсів що надсилаються нам на електронну адресу ми використовуємо комп'ютери програми «Бібліоміст»./Files/images/DSCF1119.JPG


В читальному залі діє інформаційний куточок «Пункт доступу громадян до офіційної інформації» - це спеціальне облаштоване місце підключене до Інтернету , де кожен може самостійно або за допомогою бібліотекаря отримати доступ до ресурсів Верховної Ради,Кабінету Міністрів,Президента України.
Користувачами ПДГ є усі категорії населення.


Послуги ПДГ:


• Вільний доступ користувачів бібліотеки до інтернет- ресурсів офіційної інформації
• Індивідуальні консультації користувачам щодо пошуку інформації
• Пошук інформації на запит користувача ( конкретний документ)
• Виставка літератури правової тематики
• Розсилання інформації користувачам
• Юридичні консультації онлайн.


На сайті Старобільської дитячо- юнацької бібліотеки створено розділ ПДГ, де знайомимо віртуальних відвідувачів з офіційними документами, рекламуємо роботу пункту через місцеву газету «Телегазета» та сайт «Живой Старобельск» (http://starobelsk.org/), запрошуємо органи влади, громадські організації до співпраці.


Наша бібліотека була підключена до Мережі 8 грудня 2012 року. За грудень було задоволено 3 запита користувачів бібліотеки.Досвід роботи ПДГ Старобільської дитячо-юнацької бібліотеки за 2013 рік

З метою впровадження нових комп’ютерних технологій ,використання інформації для розвитку суспільства бібліотекар Прокопенкова С.В. пройшла тренінг « Організація доступу до інформації органів державної влади публічних бібліотек».

Робота з ПДГ

З 8 грудня 2012 року наша бібліотека підключилася до мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації.

Для того, щоб швидко знаходити необхідні матеріали, ми оформили теку-накопичувач «Юридичний навігатор»,яка постійно оновлюється.

Готуємо і презентуємо користувачам бібліотеки актуальну вебліографію: «Корисні посилання(офіційні органи влади)», «За офіційною інформацією до бібліотеки».

За 2013рік ми отримали 3 друкованих видання, які розмістили у відкритому доступі читального залу.

На виставці-знайомству «Офіційна інформація для громадян» представлені актуальні експрес-інформації, наприклад, «Сайт Старобільської РДА», «Урядовий портал для дітей», «Сайт Верховної Ради», «Сайт Президента України , представлені роздруковані сторінки сайтів Президента України, Верховної Ради, Луганської облдержадміністрації, з розділами «Звернення громадян» (з телефонами, e-mail).

Доповненням є картотека інфраструктури міста, де зібрані адреси та телефони офіційних установ міста, провідних підприємств, години та дні прийому громадян органів місцевої влади.

Основною категорією користувачів є люди похилого віку (пенсіонери за віком), люди з обмеженими фізичними можливостями, вчителі, студенти. За поточний рік задоволено 19 запитів:різні категорії пільг, матеріальним допомога, працевлаштування і навчання інвалідів та їх оздоровлення тощо.

Розіслано абонентам 9 інформацій.

Бібліотека провела низку заходів, спрямованих на активізацію роботи ПДГ. Серед них – роз’яснювальна робота серед відвідувачів бібліотеки, розміщення оголошень.

Було здійснено дві віртуальні екскурсії Урядовим сайтом для юних громадян для студентів професійного ліцею та дітей з обмеженими можливостями.

Через свою довірливість, незнання правил захисту свого життя діти часто потрапляють в неприємні, а інколи навіть небезпечні ситуації.

Щоб цього уникнути для дітей та юнаків 14 вересня відбулася година спілкування : «Як не стати жертвою злочину?».

21 серпня в читальному залі відбулася історична подорож: «Український прапор у золоті й блакиті» присвячена Дню Державного прапора України.

Присутні дізнались, коли вперше був прийнятий закон про цей символ, хто був його ініціатором .

А 22 серпня в читальному залі було проведено інформ - ревю: «Слухаємо і співаємо державний гімн України».

Діти дізнались історію виникнення національного гімну, хто автор слів та музики пісні. А також, коли і як Верховна Рада затвердила цей музичний твір як Державний гімн України.


ПДГ- це інформаційний центр бібліотеки, який з'єднує офіційну інформацію з пересічними громадянами. Отже звертайтеся по допомогу до нашої бібліотеки, а ми запропонуємо вам необхідні сайти і документи, щоб задовольнити ваш запит.

Кiлькiсть переглядiв: 338

Коментарi