Бібліоновини

/Files/images/DSCF1104 - копия.JPG

З січня 2013року в інтернет- центрі почала діяти виставка- знайомство ,де представлені щомісячні інформаційні бюлетені «Бібліоновини», в яких розміщено цікавий досвід роботи бібліотек України: історії про те, як наші заклади допомагають працівникам інших установ опанувати комп’ютерну грамотність, статті присвячені «гарячим» послугам ( реєстрація ЗНО, вкладників ощадбанку) та ін.

Книги з полиці «З комп’ютером на «ти» допоможуть розібратися в азах роботи комп’ютера, підскажуть як доглядати клавіатуру, монітор, отримаєте поради з безпеки в інтернеті.

Для юних користувачів створено папку- досьє : «Комп’ютерна грамота сучасної дитини», яка допоможе розібратися в таких питаннях:

· Інтернет- друг чи ворог?

· Комп’ютер та здоров’я дитини.

· Правила інтернет- безпеки і етики для дітей

· Неймовірні факти про інтернет.

На виставці представлена вебліографія «Життя он-лайн: подорож по сайтах Інтернету», де є корисна та цікава інформація різноманітної тематики.З 3 жовтня 2013 року в читальному залі почала діяти/Files/images/DSCF2586.JPG

виставка - адвайзер «Вибір професії-просто і складно»,

яка допоможе майбутнім випускникам прийняти вірне рішення .

Її розділи:

· «Три кити професійного вибору:хочу,можу,треба» розповість, що враховують вибираючи професію:власне бажання,свої здібності,потреби ринку. Представлена тут папка-досьє «Поради з вибору професії» розкриє значення професії, вплив на вибір майбутнього заняття,помилки при виборі. Давши відповіді «так» чи «ні» на 30 питань анкети « Готов ли ты к выбору профессии?» кожен бажаючий дізнається ступінь підготовки до цього нелегкого вибору.

· «Мені цікаво» розкриє світ професій як відомих,так і не зовсім . Бібліодайжест «Знайомтесь:нові професії» представляє перелік та опис нових професій на ринку праці.

Вебліографічний список «Світ професій» від української асоціації працівників бібліотек познайомить з ресурсами мережі інтернет ,які допоможуть зробити свій вибір.

· «На допомогу абітурієнту» допоможе зорієнтуватись в учбових закладах України та Луганської області . Окрім довідників ,тут представлені папки «На допомогу молоді з обмеженими можливостями», «Азбука пошуку роботи» і «Працевлаштування»,де є перелік необхідних документів для обліку в службі зайнятості,рекомендації по складанню резюме,написанню листа роботодавцю,підготовка до співбесіди.З 11 вересня 2013 року на абонементі почала діяти

виставка- запитання «Ми за здоровий спосіб життя»

/Files/images/2013-09-11 16.24.38.jpg

Розділи виставки:

  • Говори:"Ні! Шкідливим звичкам"
  • Обміняй сигарету на цукерку
  • До здоров'я через фізкультуру

пропагують здоровий спосіб життя.

Цікава казка про тютюн

У да­лекому минулому, коли тютюн тіль­ки завезли у Вірменію, біля підніж­жя Арарату жив добрий і дуже мудрий старий. Він відразу не злюбив це зіл­ля і намагався переконати людей не вживати його.

Одного разу він побачив, як купці розклали свій отруйний товарта кричали:

— Божественне листя! У ньому засіб від усіх хвороб!

Навколо них зібралося багато наро­ду. Підійшов і старий:

— Це «божественне листя» приносить людям користь: у будинок курця не зайде лиходій, його не вкусить собака, він ніколи не постаріє.

Купці з подивом подивились на старого:

— Ти правий, мудрий діду,— сказа­ли вони. - Але звідкіля ти знаєш про такі чудові властивості «божествен­ного листя»?

Старий усміхнувся і пояснив:

— Лиходій не зайде в будинок курця, оскільки у того, хто віддає багато грошей за тютюн нічого красти.

Крім того, від куріння він буде кашляти всю ніч, а злодій не заходить у будинок людини, що не спить. Через кілька років куріння людина ослабне, в неї почнуть боліти ноги, вона ходитиме з паличкою.

А який же собака вкусить людину з ціпком у руці?, І, нарешті, курець ні­коли не постаріє, тому що помре замолоду.

Відійшли люди від купців. Якби всі прислухалися в наш час до порад муд­рого старого!

Шкідливі звички,мовби тінь

Всі ходять за тобою

і так чекають на ту мить,

Щоб потягнуть з собою.

наркотики і цигарки, спиртне-

це просто страх,

Як ви подружетесь із ними-

Здоров'ю буде крах!


На абонементі з 1 вересня почала діяти

/Files/images/IMAG2467.jpg

виставка- калейдоскоп: «Вікно в світ знань»,

розділи якої:

· В країну чисел і слів

· По материкам і океанам

· Пізнання продовжуються

запрошують здійснити подорож за маршрутом : «Для тих ,хто хоче знати більше».

Ви побуваєте у найвіддаленіших районах нашої планети,поринете у світ незвичайного, пізнаєте те, що не розповів вам шкільний підручник.

/Files/images/96419766.gifВиставка- спомин :"Афганістан- біль наших душ"

15 лютого всі церкви України служать панахиду по тим, хто не вернувся з Афганської війни. Зараз майже в кожному райцентрі є свій пам’ятник загиблим воїнам- афганцям.

І наше місто не є виключенням. В центральному парку культури і відпочинку височиє постамент, де написані такі слова: «Вічна пам’ять мужнім синам Старобільщини, які загинули в Афганістані». На жаль, біля нього є квіти тільки 15 лютого- в день виводу військ з Афганістану. Це данина пам’яті від жінок,однополчан та батьків.

Представлені книги розкриють таємниці, невідомі сторінки тієї жахливої чужої війни.

« Була така війна»

/Files/images/Фото0285.jpg

  • Боровик А.

Прихована війна:Повісті/А.Боровик.-М.:ПІК,1992.-269с.

Ця книга дуже правдива. Сам автор все бачив сам. Він був солдатом армії США на Афганській війні. В книгу ввійшли три повісті: «Зустрінемося біля трьох лелек», «Прихована війна» та «Як я був солдатом».

В афганській війні Україна втратила 2378 молодих людей, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 чоловіка залишились в полоні, або пропали безвісти.

Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти- наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів,

Дружин,дітей-

Не всі вернулися сини

Із тих ночей.

./Files/images/Фото0286.jpg

  • Виконуючи інтернаціональний обов’язок : художньо- публіцистична збірка.-М.:Політвидат,1986.-294с.:іл.

Ця збірка про мужність і героїзм радянських воїнів, виконавшим свій інтернаціональний обов’язок в Республіці Афганістан, про допомогу, яку робили радянські люди братському народу в Квітневій революції, в будівництві нового життя на цій землі.

  • Дмитренко О.

Лелека: художньо - документальна повість/О.Дмитренко.-К,:Військове видавництво Київської філії,1990.-557с.

/Files/images/Фото0284.jpg

В повісті, яка отримала Державну премію УРСР ім.Т.Шевченка за 1987 р., відомий український письменник розповідає про долю Олександра Стовби , поета, посмертно нагородженого Орденом Леніна, відзначеного премією Міністерства оборони (1988 р.) Виконуючи інтернаціональний обов’язок , лейтенант та його солдати Михайло Литвінов, Володя Валишев, Олесій Ільїн і Славко Богомолов ціною свого життя врятували бойових товаришів. Олександру йшов 23 рік…

  • Ніхто не створений для війни.-М.: Мол. гвардія,1990.-252 с.

Книга розрахована на широке коло читачів, в першу чергу на тих, хто воював в Афганістані. Це правдива розповідь про тих, хто воював в мирний час, про людей, які пройшли випробування війною. ЇЇ створили воїни-афганці, журналісти, психологи. Є в додатках: перелік нормативних документів, які допоможуть в вирішенні житлових і матеріально- побутових проблем, медичному обслуговуванні, захисту прав.

  • Путкарадзе Л.

Більше чим війна: День вшанування учасників бойових дій на території іншихз країн// Наша газета.-2012.-№23.-15 лютого.-С.10

  • ПуткарадзеЛ.

Війна до переможного…:Пам'ять // Наша газета.-2010-№17.-16 лютого.-С.5

14 лютого 1988 року було підписано угода , по які СРСР зобов’язаний вивести свою армію з Афганістану. Менше чим через рік, в лютому, останній радянський БТР покину Кабул. Війна закінчилась.

  • Светіков В.М.

Вершини:Документальні повісті/В.Светіков.-М.:Мол.Гвардія,1989.-236с.

/Files/images/Фото0292.jpg

До книги молодого письменника ввійшли три повісті, присвячені героям – афганцям. Важке випробування випало на долю покоління 80-х, випробування це солдати та офіцери витримали з честю.

Війна, будь яка, це трагедія. Трагедією вона обернулася і для тисяч наших співвітчизників, які не повернулися з афганської війни. А тим, хто повернувся, страшно було дивитися в вічі посивілих від болю матерів, які не діждались звільнень своїх синів; у вічі осиротілих дітей, вдів.Виставка однієї книги діє на абонементі з грудня 2012 року

виставка однієї книги

Федір Тарасенко -поет землі старобільської.

Людина непростої долі. Його ліричні рядки відомі не тільки на малій Батьківщині, але й далеко за її межами. Він лауреат багатьох поетичних конкурсів та фестивалів, член Міжрегіонального союзу письменників та Конгресу літераторів України.

Сьогодні його творчість привертає до себе увагу, як ніколи.

Вірші Федора Тарасенка щирі та чесні, розкривають внутрішній світ людини, незважаючи ні нащо,оптимістичні.

Кращі рядки про кохання, про маму не залишать байдужими читачів любого віку, тому що зігріті великим серцем. Поет дуже цінує художній образ,що робить його творчість особливою і неповторною.Інформаційний центр :"Україна: день за днем"

Старобільська дитячо- юнацька бібліотека

Наша бібліотека більше 10 років працює за програмою «Духовні острови мого народу». Останнім часом, вивчаючи посилений попит користувачів бібліотеки до духовних традицій , народних звичаїв, історії рідного краю, ми створили інформаційний центр «Україна: день за днем», який діє в стінах читального залу уже більше п’яти років. Ми прагнули і прагнемо зберегти і передати нащадкам усі ті найкращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом. Робимо все, щоб завтра лунала українська пісня, не всихало джерело народної мудрості й творчості. Хочемо, щоб наша молодь не цуралася національного спадку, щоб не тільки на Заході шукала свої ідеали.

1 розділ

Інформаційний центр відкриває розділ « І є народ - зветься українці». Саме тут розміщено матеріал про найдавніше минуле : звідки ми і наша мова, хто перший заселив нашу землю, де і коли з'явилися перші друковані книжки та ін.. значно збагатили і прикрасили полиці центру книги бібліотечної серії «Українська книга». Для тих,хто хоче заглибитись в історію нашої України, пізнати минувшину свого народу такою якою вона була насправді ми запропонували читачам інформаційний список літератури « В книгах історія мого народу».

2 розділ

Магічні обряди, повір'я , прикмети і вірування нашого народу сягають в глибину століть. Другий розділ центру « Духовні острови мого народу» розповість чим займалися українці, якою була кухня, який одяг носили наші предки. Декілька років ми збирали цей матеріал і зараз він представлений в папці - досьє «Дерево роду». Доказом того,що український народ дуже талановитий може служити виставка - галерея репродукцій «Душа на кінчику пензля», де зібрані полотна відомих , а також маловідомих українських майстрів.

3 розділ

Тяжко Україні дісталась її незалежність. Не один рік вона йшла до неї. Хто ж був провісником незалежності? Про цих людей дізнаємось з 3 розділу «Від гетьмана до Президента». Папка – досьє «Становлення української державності» своїм вмістом матеріалів яскраво продемонструє зміст всього розділу:

· Символіка України

· Державна влада в Україні

· Етапи державотворення ( універсали Центральної Ради, акт проголошення незалежності, річниці незалежності)

· Президенти країни

· Найвідоміші українці

4 розділ

Рух України до Європи - є пріоритетним напрямком політики нашої держави. Багато хто задає питання : « Що ми матимемо від Європи , зробивши цей крок ?» На це питання допоможуть вам відповісти книги з 4 розділу центру «Моя країна в Європейському Союзі»

5 розділ

Напередодні третього тисячоліття перед людством стоїть одна з найважливіших проблем – збереження природи. Саме тому дуже важливо бути обізнаним екологічними знаннями. Ось чому хотілося , щоб наш 5 розділ «Екологія України» став помічником, порадником для всіх небайдужих до екологічних проблем довкілля, з яким ми стикаємось кожен день. Ми звертаємо увагу на такі цікаві факти:

· Щохвилини знищується понад 50 га лісу

· Щогодини зникає 5-6 видів рослин чи тварин

Ці данні говорять самі за себе.


О рідний краю,диво-краю!

Благословенна ти земля!

В буянні квітів, трав розмаї

Тобі вклоняюсь низько я,-

Так пише про наш край старобільська поетеса Лідія Флетчер.

Мабуть немає нічого цікавого і захоплюючого за історію рідного краю.

Один з головних розділів центру - «Мій край-частинка України»,розповість про сиву давнину заселення луганського краю, колишнє Дике поле,як він став частиною слобідської України, як тяжкою працею багатьох поколінь розвивалася наша земля,чарівна природа, багата родюча земля, славна талановитими і роботящими людьми.

/Files/images/Фото0172.jpg

Наша земля - східний край держави і саме тут раніше за всіх в Україні сходить сонце, плекаючи променями наші лани, шахти, заводи. Багато таємниць зберігає ще наша історія, тому ми намагаємось зібрати тут весь матеріал, який був би компасом по бурхливій, але цікавій історії нашого краю. Використовуючи публікації з газет «Вісник Старобільщини», «Телегазета», ми зібрали декілька папок – досьє:

· «Сторінками історичного минулого нашого краю»

· «Вони прославили наш край»

· «Наш земляк Іван Савич»

· «Про що говорять вулиці нашого міста»

Старобільщина знайшла своє відображення в творах багатьох талановитих письменників і , мабуть, буде надихати ще не одне покоління творчих людей. А наш рекомендаційний список літератури «Творчість наших земляків» допоможе їх краще пізнати.

Історія рідного краю - це наші корені. Чим глибше ми пізнаємо її , тим глибші наші корені,тим міцніше ми себе почуваємо. Історія - це досвід,набутий життям і боротьбою багатьох поколінь. Знаючи його, ми не допустимо помилок. Хотілося,щоб ми поважали і пишалися своєю історією, якою б вона не була.

/Files/images/7361.gif

Кiлькiсть переглядiв: 473

Коментарi